PQWT mitme kanaliga maa-aluse veedetektori tööprotseduurid ja juhised
1. Juhtmestik
Sirge juhtmestik mõõdetavas piirkonnas, vastavalt valitud mõõtepunktide arvule, et asetada kaabli pikkus ja elektroodi vardad, hoida elektroodi vardad ja kaabli kontakt on hea, elektroodi maandus on normaalne. Mõõtepunktide arv = elektroodi vardad - 4, kui teil on vaja mõõta 10 mõõtepunkti, peate asetama 14 elektroodi varda. Peremees kogub andmeid M ja N pooluste keskpunktist, M1 ja N1 keskpunkt on esimene mõõtepunkt P1 ehk kolmanda elektroodi varda asend, M2 ja N2 keskpunkt on teine mõõtepunkt P2, st. neljanda elektroodi varda asukoht jne. Korraga saab sünkroonselt mõõta kuni 18 punkti.
2. Parameetri seadistamine
Lülitage seade sisse tööliidesesse, esimene samm, liini tuvastamine, hostiga ühendatud mõõteliin. Vajutage pikalt joonetuvastustuld, jälgige ekraani allosas olevat jooneindikaatorit, kõik märgutuled näitavad, et joon on normaalne. Teine samm, klõpsake profiilil ja seejärel klõpsake mõõtmisparameetri seadeid, mõõterea numbri seadeid; iga koht tuleb mõõta, et asendada mõõterea number, näiteks esimene mõõdetud rida, mõõdetud järgmine peab muutma mõõtejoone 1 mõõtejooneks 2 ja seejärel muutma kohta, et muuta mõõtejoont 3, ja nii edasi. 3. samm: punktide seadistamine, vastavalt ühendatud elektroodivarraste tegelikule arvule miinus 4 on tegelik mõõtepunktide arv, näiteks sisestatud on ainult 20 elektroodi varda, tegelik mõõtepunktide arv on 20-4 = 16 punkti. 4. samm: sügavuse seadistus, klõpsake sügavust, reguleerige vastavale sügavusele, mida peate mõõtma. (Instrumendi liidese juurdekasvu ja punktide arvu ei pea üldjuhul määrama ning võimenduse vaikeväärtus on 0.)
3. Andmete hankimine
Parameetrite seadistused on lõpetatud, klõpsake nuppu OK ja seejärel klõpsake andmete kogumise alustamiseks kogumist, ekraani allosas on sinine edenemisriba, mis näitab, et kostuvad piiksud, mis näitavad, et andmete kogumine on lõpetatud, klõpsake ekraanil graafikuid, profiile, 3D graafikuid ja abianalüüsi, saate vaadata tulemusi vastavalt tegelikule tulemuste olukorrale, mida soovite näha kaarti ja analüüsida mõõtmiste tulemusi kohapeal.
4. Kordusmõõtmine
Pärast joone mõõtmist mõõdame andmete autentsuse ning tektoonilise anomaalia laienduse ja ulatuse kontrollimiseks tavaliselt paralleelset joont 5 meetri kaugusel algsest joonest, võrdleme kahe mõõtmise tulemusi, et kinnitada, kas mõõtmine tulemused on tõesed ja kas andmete kogumine on tõhus, analüüsida geoloogilist ehitust läbi kõvera ja profiili koos mõõtmisandmetega, stratigraafiline litoloogia jne ning analüüsida veehoidlate struktuuride ja tingimuste olemasolu, et määrata kaevu asukoht. ja tingimused, et määrata kaevu asukoht.
Ettevaatusabinõud
1. Püüdke vältida mõõtmist kõrgepingeliinide, raudteede, trafode, suurte masinate ehitusalade ja muude häirivate keskkondade all. Hoidke joont nii palju kui võimalik sirgjooneliselt ja punktide vahe ei tohiks olla suurem kui 1 meeter.
2. Kasutage sihtala valimiseks mäe kuju, geomorfoloogiat, kivimite paljandeid ja muid viiteid, jälgige kivimilõhe kaldesuunda, mõõtmisjoont ja rikkeid, juhtmestiku ühendamiseks lõhe kerge struktuuri rist.
3. Pöörake tähelepanu kohalikule elektromagnetilisele keskkonnale ja elektrilistele tingimustele, maapind on liiga kuiv, liiga lahti, liiga kõva, avaldab suurt mõju maandustingimustele, võite sisestada elektroodid vee asemele ja oodata mõnda aega enne alustades andmete hankimist, elektroodid sisestatud võimalikult sügavale, liiga märg ja maapind on vesine madalate barjääride tekkeks, ei soodusta mõõtmist, enne töö tegemist võite oodata mõõtmise kuivamist.
4. Mitme kanaliga instrumendi punktide vahe on seatud ja fikseeritud ning seda ei saa suvaliselt muuta. Ja vähemalt 9 elektroodi varda tuleks sisestada ja mõõta rohkem kui 5 punkti.